Pitted

PITTED, seramize edilmiş yuvarlak kuvars taneciklerinden oluşmuş, su bazlı dekoratif bir cephe kaplama malzemesidir. Kuvarsın yüksek maliyetli özel seramizasyon sisteminin bir sonucu olan, zaman içinde bozulmama, renklerin sabitliği PITTED ürününün belirgin özellikleri arasındadır.. Aşınmaya ve kötü hava şartlarına karşı dayanıklı olduğu için dış cephe kaplama malzemesi olarak kullanılmakta, aynı zamanda zarif ve sıcak bir etki yaratması nedeniyle iç cephelerde özellikle odalar, girişler, merdiven boşlukları, koridorlar gibi yerlerde kullanılmaya başlanılmıştır.

PITTED  granül büyüklüğü 0,3 – 0,8 mm

 

Renk     : İsteğe bağlı olarak her çeşit hazırlanabilmektedir.

Zemin Hazırlığı

Yeni Yüzeyler     : Bir kat Fondo Astar uygulanır

Eski yüzeyler     : İlk olarak uygulanmış olan boyanın kalıcı ve sağlam olup olmadığından emin olmak gerekir. Boya süngerle ıslatılır ve su geçirip geçirmediği kontrol edilir. Boya dökülüyorsa, su geçirir demektir. Bu durumda tüm boyanın fırçalanarak çıkarılması ve tozun temizlenmesi gerekmektedir. Bir kat Fix 300 (su bazlı sabitleyici astar) uygulanır.

Alçı Yüzeyler     : Bir kat Fix 300 %300 oranında su ile seyreltilerek sürülür.

Özel Yüzeyler     : Yüzeyde lekeler varsa (nikotin, is vb.); lekeli kısımlara ,duvarı fırçaladıktan ve temizledikten sonra bir kat No Smoke  (solventesaslı,klorokauçuk boya) uygulanır. Kuruduktan sonra ise 1 kat Fondo Astar uygulanır.

Uygulama     : Kullanmadan önce ürünü dikkatlice karıştırın. PITTED paslanmaz çelik mala ile sürülür. Her yerin eşit kalınlıkta olmasını sağlamak için malayı yüzeye göre eğerek fazlası alınır. 5-10 dakika beklenilir (bu sure ortamın sıcaklığıyla ilgilidir). Uygulanan ürün hafif bastırılarak nemli bir mala ile düzleştirilir, trifil mala ile ürün hafif kaldır çek yöntemi ile desenleştirilir ve kurumaya yakın temiz çelik mala ile ezilerek uygulama sonlandırılır. Uygulama yağmurun ve güneşin altında, kuvvetli rüzgar olduğunda veya sıcaklık +10˚C`nin altına düştüğü zaman yapılmamalıdır. Eğer sıcaklık uygulama günü akşamı +10˚C`nin altına düşmesi söz konusu ise uygulanmamalıdır. X serisi PITTED malzemesinde ise uygulama yapıldığı günkü minimum sıcaklık +2˚C olmalıdır.

Bağlayıcı     : Stiren Akrilik Reçine

Spesifik Ağırlık     : 1,7 kg/lt

Yapışkanlık     : 780,000 ± %10 CPS 25˚C`de

Hacim     : %78

Ph     : 8,5 ± 0,5

Su Buharı Geçirgenliği: 90 gr/m² 24 saatte %60 UR 25˚C`de

Seyreltme     : Kullanıma hazırdır.

Uygulama Sıcaklığı: +10˚C ile +40˚C arası (normal seri)

        +2˚C ile +25˚C arası (X serisi)

Kuruma Süresi     : İlk kuruma 3 saat, tam kuruma 96 saattir.

Tüketim     : 2 – 2,5 kg/m²

Depolama     : Min. +5˚C ile +40˚C arasında serin ve kuru bir ortamda kutu kapağı kapalı olarak en az 12 ay muhafaza edilebilir.

Ambalaj     : 25kg